آیا ما ارزان می فروشیم؟

با یک نگاه کلی به محصولات و آموزش های وب سایت متوجه این موضوع می شوید هزینه محصولات و آموزش های ما حدودا نصف دیگر فروشگاه های آنلاین است.

سوالی که شاید برای شما ایجاد شده باشد این است؟ چرا ما ارزان می فروشیم؟

90% محصولات شامل (افزونه ها و قالب های وبسایت) توسط برنامه نویسان خارج از کشور طراحی شده پس:

بیایید به قیمت محصولات در سایت های اصلی و فروشگاه های بین المللی نگاهی بیاندازیم و با مقدار درآمد برنامه نویس های داخلی مقایسه ای داشته باشیم؛ در این مثال ما به افزونه پر کاربرد المنتور می پردازیم:

افزونه المنتور یک افزونه صفحه ساز می باشد که شما به کمک آن میتوانید بدون دانش برنامه نویسی سایت خود را بدون نوشتن یک خط کد راه اندازی کنید، قیمت این افزونه بسیار محبوب در وب سایت تولید کننده اصلی برابر با 49$ و درآمد یک توسعه دهنده وبسایت در آمریکا طبق گفته سایت us news به طور میانگین سالیانه برابر با 87000$ می باشد یعنی درآمد ماهیانه 7250$ است. (توجه داشته باشید میانگین درآمد را محاسبه کرده ایم) حال توجه کنید هر برنامه نویس در آمریکا تنها باید 49$ از درآمد خود را به تولید کننده واقعی افزونه المنتور بدهد تا لایسنس اصلی را تهیه کند.

مطالعه کنید: تفاوت لایسنس اصلی و فرعی

یعنی برنامه نویس خارجی تنها با صرف 1/148 درآمد ماهیانه خود از تمام مزایای این افزونه که در مقاله بالا گفته شد استفاده می کند، اما یک سر به فروشگاه های معروف و نام آشنا ایرانی برای توسعه دهنده های وب سایت در ایران بزنیم.

در این دو وب سایت برای این لایسنس مبلغ 89000 تومان در نظر گرفته شده است، باید بدانید که افزونه المنتور پرو یکبار توسط توسعه دهند ایرانی خریداری و کرک شده و مجددا با سیستم لایسنس دهی شخصی، لایسنس می شود؛ توسعه دهنده ایرانی تنها این افزونه را فارسی کرده و کرک می کند! و هیچ سهمی از فروش خود به تولید کننده اصلی نمی پردازد.

درآمد توسعه دهنده و یا طراح سایت در ایران چقدر می باشد؟ در بخش نظرات بنویسید.

اگر میانگین درآمد ماهیانه یک طراح سایت را در ایران 5 میلیون تومان در ماه در نظر بگیریم (در سال 1400) این فرد باید با 1/56 درآمد خود این افزونه را تهیه کند! یعنی سه برابر بیشتر! در واقع با توجه به این که این فروشندگان عزیز، زحمت چندانی نکشیده اند! اما بجای تولید کننده اصلی سود می یرند! مبلغ واقعی این افزونه در ایران باید حدود 25 تا 30 هزار تومان باشد!

حال به این سوال پاسخ داده شد. اصول قیمت گذاری در خانه وب ایران منطقی و منصفانه می باشد.

اما سوال ما: آیا پایین بود این هزینه ها به برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایرانی کمک می کند و یا خیر؟ نظرات خود را در زیر مطرح کنید.